Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej...

Pompy ciepła

Firma SKORUPA Energy Technic specjalizuje się w wykonywaniu kompleksowych instalacji hydraulicznych i od wielu lat zajmujemy się montażem pomp ciepła.

Oferujemy pełen zakres prac dotyczący montażu i serwisu pomp ciepła. Oferujemy również szeroką gamę urządzeń dostosowanych do odpowiednich warunków.

Naszymi klientami są inwestorzy prywatni, a także instytucje m.in takie jak szkoły, przedszkola, urzędy miast i gmin. Dzięki naszym specjalistycznym brygadom jesteśmy w stanie sprostać największym wymaganiom.

Typy pomp ciepła

Pompy ciepła należą do najbardziej efektywnych systemów ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ponieważ przez cały rok wykorzystują one ciepło słoneczne zgromadzone w powietrzu otoczenia, gruncie i wodzie gruntowej.

Przykład działania pompy ciepła
Schemat działania pompy ciepła

Bezpłatna energia środowiska naturalnego dostarcza pompie ciepła ok. 75% energii grzewczej. Razem z 25% energii z obcego źródła w formie prądu elektrycznego osiąga ona 100% mocy grzewczej. W tym celu musi zostać najpierw pobrana energia z powietrza zewnętrznego, ziemi lub wody gruntowej poprzez odpowiednie systemy wymienników ciepła. W celu ogrzewania ciepło to zostaje następnie podniesione w odpowiednim obiegu do użytecznego poziomu temperatury.

Pochodząca od słońca energia cieplna zmagazynowana w ziemi w wodzie lub w powietrzu ma zbyt niską temperaturę, aby mogła być bezpośrednio używana do ogrzewania. Dlatego do korzystania z nieprzebranych zasobów energii odnawialnej potrzebne jest odpowiednie nowoczesne wyposażenie techniczne. Takie urządzenia, które są w stanie energię odnawialną pobrać i przekazać do budynku jednocześnie podnosząc jej temperaturę, nazywamy pompami ciepła. Pompy ciepła w przeciwieństwie do innych urządzeń grzewczych takich jak piec olejowy, elektryczny, czy gazowy nic nie wytwarzają.


Supported by Best Eye Studio  webdesign: Agencja Reklamowa PHOTO GRAPHICS  code: @home Informatyka - strony internetowe Opole    
Polub Nas
Odwiedź Nas